Michal Matuška

Je mi 38 let a už několik let se živím fotografováním a video-produkcí. Focení bylo pro mě dlouho hobby, které mě vždycky naplňovalo a bylo mi čím dál jasnější, že bych se rád tímto koníčkem časem zabýval víc profesionálně.

Začínal jsem s video-produkcí pod jménem EMproduction. Asi po 3 letech jsem založil s režisérem Petrem Krejčím společnost Orchisfilm, s kterou jsme natočili několikadílný seriál pro Českou televizi Krajinou domova, kde jsem byl hlavní kameraman a střihač trailerů a upoutávek. Sestříhal jsem několik video-spotů pro Ministerstvo životního prostředí, Lesy ČR, CHKO, AOPK atd. Naše videa vyhrála hlavní cenu na filmovém festivalu TOURfilm v Karlových varech.

Začali jsme točit další velké projekty pro Českou televizi o českém pivu a baroku a tehdy už jsem cítil, že tato cesta není pro mě. Věděl jsem, že radši budu dělat menší projekty, ale o to silnější, které pro mě mají větší význam a smysl. Proto jsem se rozhodl své působení a nadšení směrovat do našeho nového projektu.


Vendula Odkladalová

Mám 25 rokov a som študentkou 4. ročníka veterinárneho lekárstva v Brne. Už si ani nespomínam, kde sa vlastne zrodila moja láska k zvieratám. Od malička som domov ťahala psy a mačky z ulice, roznášala som letáčiky rôznych organizácií na záchranu zvierat, snažila som sa zabrániť neprávam na zvieratách už v škôlke (zakročila som vždy, keď sa ostatné deti správali zle k jašteričkám, vtákom a pod...), zberala som podpisy do rôznych petícií proti cirkusom so zvieratami a pod... Zhruba v šiestich rokoch som sa pevne rozhodla, že budem veterinárkou. Od vtedy sa venujem všetkému, čo s tým súvisí.

Počas základnej a strednej školy som sa venovala hlavne dočaskám pre psíky, ktoré som našla na ulici a tým som hľadala nový domov. Niektoré mi obzvlášť prirástli k srdcu a svoju poslednú dočasku menom Grace som si aj nechala, bola to láska na prvý pohľad. Teraz spolu beháme agility, chodíme do školy a vlastne spolu chodíme skoro všade.

Otevři srdce je pre mňa možnosťou, ako pokračovať na svojej ceste.


Mgr. Veronika Królová, Ph.D.

Po celou dobu svých studií jsem se zaměřovala na lidské tělo, jeho psychiku a sociální oblast, avšak osud mě po nějakém čase pracovně zavedl úplně do jiné oblasti, a to na Krajský úřad Jihočeského kraje konkrétně na odbor životního prostředí. O přírodu a zvířata se tak zajímám v současné době nejenom ve svém volném čase, ale také v zaměstnání. Mými prioritami jsou především ochrana a záchrana zvířat, ale ani osud naší planety mi není lhostejný, jelikož se potýkáme s mnoha environmentálními problémy. Díky svým zájmům, životnímu postoji a hodnotám jsem se seznámila s Michalem, od čehož byl už jen malý krůček k odstartování projektu Otevři srdce. Svět opravdu může být lepší, když se spojíme v úsilí jak pomoci přírodě, zvířatům a tím i sami sobě.